Каталог статей

Главная » Статьи » Общиие

СТРАТЕГІЯ розвитку матеріально -технічної бази ЗСШ№72

 

            ЗАТВЕРДЖУЮ

   Голова ГБФ «Мальва»

   ________________М.І.Шомко

   Рішення Правління ГБФ «Мальва»

   №___ від «___» ___________20__р.

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор ЗСШ № 72

___________Т.М.Усова

Наказ ЗСШ № 72

№ _  від «__» ________20__р.

ПОГОДЖЕНО

Голова батьківського комітету

ЗСШ № 72

_____________ С.М.Рубанова

Протокол батьківського комітету № ___ від «__» __________20__р.

 

 

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ

МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ

Запорізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 72 з поглибленим вивченням хімії та біології Запорізької міської ради Запорізької області

 

         Відповідно до Закону України «Про освіту» ЗСШ № 72 має право залучати додаткові фінансові кошти за рахунок добровільних пожертвувань та цільових внесків фізичних і (або) юридичних осіб. Внесок коштів фізичними та юридичними особами, у тому числі батьками, здійснюється тільки добровільно цільовим призначенням на розрахунковий рахунок Громадського благодійного фонду «Мальва» (далі - БФ).     

         Громадський благодійний Фонд дозволяє оперативно долучати й витрачати фінансові ресурси. Навчальний заклад має право використовувати додатково залучені кошти на функціонування й розвиток матеріально-технічної бази, здійснення освітнього процесу, у тому числі на придбання господарчих товарів, облаштування інтер’єру, проведення ремонтних робіт, організацію дозвілля й відпочинку дітей, різні види доплат працівникам закладу.

         Управління ГБФ здійснюється на колегіальній основі, через це створено Правління фонду. До його складу входять батьки учнів. У Благодійному фонді, окрім органів управління, сформована Наглядова рада, яка здійснює нагляд за діяльністю фонду, прийняттям іншими органами фонду рішень та забезпеченням їх виконання, використанням ресурсів фонду, дотриманням ними законодавства. Свою діяльність Наглядова рада здійснює на громадських засадах.

         Бухгалтерський облік благодійних коштів, що надходять, здійснюється через розрахунковий рахунок ГБФ. Голова або Правління ГБФ проводять моніторинг потреб ЗСШ № 72, вирішують на організацію якої благодійної допомоги спрямувати кошти та затверджують благодійні програми.

         Стратегія розвитку матеріально-технічної бази ЗСШ № 72 - це комплекс заходів, що відповідає статутним цілям і спрямований на вирішення конкретних задач. Стратегія включає кошторис передбачуваних надходжень та планованих витрат, у тому числі оплату праці осіб, що беруть участь у її реалізації, визначає етапи й терміни виконання. У  межах Стратегії діють Благодійні програми, які спрямовані на підтримку функціонування й розвитку  матеріально-технічної бази ЗСШ № 72, на підтримку освітнього процесу, на організацію загальношкільних заходів. На фінансування Благодійних програм повинно бути використано не менше 80 відсотків коштів, що надійшли за календарний рік. Під час реалізації довгострокових благодійних програм кошти, що надійшли, використовуються в терміни, встановлені цими програмами. Первинне формування річного кошторису Благодійного фонду здійснюється у відсотковому відношенні від передбачуваної суми надходжень благодійних коштів. Благодійний фонд не має права використовувати на оплату праці адміністративно-управлінського апарату більше 20% фінансів, що надійшли на розрахунковий рахунок цієї організації за календарний рік. Це обмеження не розповсюджується на оплату праці осіб, що беруть участь  у реалізації благодійних програм.

         У кінці року на загальних зборах членів ГБФ Голова фонду звітує про витрати благодійних коштів. Окрім того, щомісячно звіти розміщуються на інформаційному стенді та на сайті ЗСШ № 72 у розділі «Благодійний фонд». У своєму звіті ГБФ висвітлює суми надходжень та витрат за кожним класом у відповідності до Благодійних програм з вказівкою на види послуг.

         Завдання Благодійного фонду групуються за трьома основними напрямами:

• фінансова підтримка освітніх процесів та його учасників;

• розвиток матеріально-технічної бази школи;

• фінансування програм, спрямованих на турботу про здоров’я учасників

освітнього процесу.

          При укладанні кошторису на рік Правління фонду керується результатами своєї діяльності за минулий період та приблизними надходженнями грошових коштів з врахуванням пільгових категорій благодійників.      

Основні напрями розподілу коштів ГБФ «Мальва»

за благодійними програмами

 

п/п

Програма

1.

Безпечна школа

2.

Інформатизація

3.

Підтримка освітнього процесу

4.

Обдаровані діти

5.

Кадри

6.

Інтер’єр школи та благоустрій території

7.

Здорове покоління

8.

Інші витрати

Примітка:

          20% - витрати на утримання фонду (заробітна плата співробітників (з нарахуваннями), обслуговування банківського рахунку, придбання  оргтехніки, канцтоварів тощо).

          Основою програми «Безпечна школа» є придбання товарів і оплата послуг зі створення безпечних умов праці колективу школи та життєдіяльності учнів.

         Основою програми «Інформатизація» є оплата лінії Інтернет, оновлення комп’ютерної техніки, підключення приміщень школи до Інтернету, підтримання оргтехніки школи у робочому стані.

         Програма «Підтримка освітнього процесу» спрямована на придбання канцтоварів, підручників, журналів; оформлення підписки періодичних видань; організацію свят.

Програма «Обдаровані діти» спрямована на заохочення та нагородження учнів школи за результатами навчальних досягнень, участі в олімпіадах, конкурсах, турнірах, змаганнях.

Програма «Кадри» спрямована на заохочення педагогів школи за результатами роботи, участю в конкурсах, педагогічних виставках.    
    Основою програми «Інтер’єр школи і благоустрій території» є: заміна
вікон, дверей, водопровідної та опалювальної системи; ремонтні роботи; придбання меблів, інвентарю, посуду, миючих засобів, побутової техніки, інструментів, фарби; благоустрій території.

         Програма «Здорове покоління» спрямована на придбання медикаментів, спортивного  устаткування та інвентарю.

         Враховуючи наявні ресурси, а також визначаючи разом з адміністрацією і батьками учнів ЗСШ № 72 найактуальніші завдання на конкретний  навчальний рік, Голова або Правління БФ обирають програми для їх реалізації й розробляють конкретні заходи. Результатом цієї роботи є первинний річний кошторис.

         Кошторис некомерційної організації  - це план надходжень і витрат матеріальних та грошових ресурсів організації. Кошторис регламентує фінансову діяльність некомерційної організації. Він є основним документом, що визначає фінансово-господарську діяльність організації.

         Первинне формування річного кошторису ГБФ має відсоткове виражання (за можливості – грошове) від очікуваної суми надходжень благодійних коштів.

         За результатами календарного року Правління ГБФ готує звіт з вказівкою конкретних сум благодійних коштів.

Категория: Общиие | Добавил: Вио (30.01.2017)
Просмотров: 392 | Рейтинг: 0.0/0
Поиск по сайту

Copyright СШ72 Запорожье ©2014 - 2021
Бесплатный хостинг uCoz