Категории раздела
Главная » 2017 » Март » 21 » УВАГА!
22:03
УВАГА!

УВАГА! Департамент кіберполіції Національної поліції України повідомляє про виявлення у соціальних мережах небезпечних груп, які набирають все більшої популярності у дітей.

Департамент кіберполіції повідомляє громадян, як уникнути загрози від так званих «груп смерті».

Батькам слід більш пильно ставитися до інтересів та способу життя дитини, а в разі виявлення тривожних ознак – пояснити підлітку необхідні правила власної безпеки і поведінки, паралельно інформувавши правоохоронців.

В суспільстві останнім часом виник підвищений інтерес до так званих «груп смерті». Багато дітей та молоді з цікавості почали приєднуватися до таких спільнот.

У більшості випадків, коли учасник задовольнив свою цікавість та намагається вийти з так званої «гри», адміністратори та «провідники» застосовують до нього прийоми шантажу: зловмисники починають погрожувати близькому оточенню підлітка, якщо він не продовжуватиме «гру» і не виконуватиме завдань. При цьому злочинці використовують інформацію, отриману безпосередньо від самого учасника або від приведених ним друзів.

Подібний прийом є одним із інструментів психологічної маніпуляції для виведення з рівноваги потерпілого та його залякування. Такі повідомлення не несуть у собі реальної загрози. Вони є лише психологічним інструментом для досягнення мети зловмисником, оскільки фактично самі «адміністратори» знаходяться за межами України і не мають реальної змоги втілити свої погрози.

Відтак, оперативники радять батькам провести бесіди з дітьми щодо необхідних правил поведінки під час відвідування соціальних мереж. Зокрема, підліткові необхідно роз’яснити небезпеку від розголошення власної персональної інформації – анкетних даних, місця проживання, навчання тощо. Радимо батькам та дітям при виявленні спроб шантажу зловмисниками – негайно повідомляти про такі факти до Департаменту кіберполіції: https://www.cybercrime.gov.ua/feedback5-ua (цілодобово) або за телефоном гарячої лінії (044) 374-37-13 (з 8:45 до 18:30 в робочі дні), а також адміністрації соціальної мережі, у якій було виявлено групу.

 

У зв’язку з цим батькам, щоб не допустити вступу дітей до таких груп, рекомендується:
  • приділяти більшу увагу психологічному стану дитини;
  • перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень. У разі їх виявлення – з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду у формі кита;
  • дитина повинна довіряти батькам, тоді легше буде контролювати і облікові записи (акаунти) дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування у приватних чатах;
  • звертати увагу на коло спілкування дитини;
  • намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями;

Робити толерантно, з розумінням і повагою до дитини наступне:

  • контролювати те, які фото- та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини;
  • встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

 

При виявленні дітей, які беруть участь у квестах  так званих «груп смерті» звертатись (телефонувати) у відділ протидії кіберзлочинам  Національної поліції України або 102.

Просмотров: 254 | Добавил: Вио | Рейтинг: 0.0/0
Поиск по сайту
Календарь
«  Март 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архив новостей

Copyright СШ72 Запорожье ©2014 - 2020
Бесплатный хостинг uCoz