Категории раздела
Главная » 2018 » Май » 7 » Проект «Енергоефективні школи: нова генерація».
16:10
Проект «Енергоефективні школи: нова генерація».

Наша школа приєдналася до проект «Енергоефективні школи: нова генерація» від Всеукраїнської благодійної організації «Інститут місцевого розвитку»

Мета: виховання свідомого та відповідального майбутнього споживача енергоресурсів.

Завдання:

  • підвищення рівня інформованості  школярів, їхніх батьків, педагогів та місцевих громад щодо питання енергоефективності та енергозбереження,
  • формування активної громадської позиції та екологічної відповідальності,
  • формування навичок економного та раціонального використання енергоресурсів та своєчасної оплати за отримані послуги.

Категорія учасників: учні 10-х класів ЗСШ №72 м.Запоріжжя

Етапи:

І етап – реєстрація на онлайн-платформі дистанційного навчання (грудень 2017 року)   http://energyschool.org.ua/

На цьому етапі наша школа приєдналася до освітнього грантового проекту «Енергоефективні школи: нова генерація». Учні 10-11 класів ознайомилися з оглядовою версією програми дистанційного навчання, де можна було вибрати курси для вивчення у закладі освіти. Було створено навчальний клас з учнів 10-х класів, для вивчення учасники вибрали факультативний курс «Абетка з основ житлово-комунального управління» . Зареєструвалося 16 осіб, які пройшли вхідне анкетування на сайті проекту на виявлення актуальних знань щодо енергоефективності та сучасних проблем житлово-комунального господарства. Після успішної процедури реєстрації нам повідомили, що до проекту приєдналося 24 навчальних закладу м.Запоріжжя.

ІІ етап – впровадження практично-орієнтованого навчального курсу «Абетка з основ житлово-комунального управління»  (ІІ семестр 2017-18 н.р.), куратор курсу вчитель Пелех Т.О.

Метою курсу є формування відповідальних власників житла та виховання майбутніх лідерів енергоефективності та управління ЖКХ. Під час вивчення курсу учні дізналися про те, хто управляє їхнім будинком; якими є права та обов’язки учасників житлово-комунальних відносин; за що і скільки сплачує родина у багатоквартирному будинку; звідки беруться вода, газ, тепло та світло в їхніх оселях, куди зникає сміття. На практичних заняттях ми провели обстеження стану багатоквартирних будинків, у яких проживаємо, та порівняли результати. На кейсових завданнях моделювали ситуації як замовники і споживачі житлово-комунальних послуг, аналізували діаграми динаміки тарифів у різних регіонах та розробляли заходи щодо зменшення споживання ресурсів, щоб менше сплачувати та жити у комфорті.

ІІІ етап – участь у конкурсах від проекту «Енергоефективні школи: нова генерація»:

  • для зареєстрованих учасників проекту – сімейний конкурс на зменшення споживання ресурсів «Зберігаймо ресурси вдома» (квітень-травень 2018 року), у рамках конкурсу родини учнів долучилися до заходів з енергозбереження та економії коштів, дослідили переваги люмінесцентних ламп та зробили розрахунок енергоефективності цих ламп порівняно з лампами розжарювання.

 

  • для закладів освіти – міжшкільний конкурс на зменшення споживання електроенергії у школах (лютий-травень 2018 року), під час участі у конкурсі проводиться моніторинг споживання електроенергії впродовж 4 місяців та розробляються заходи щодо підвищення енергоефективності. Станом на 01.05.2018 наша школа заощадила 510 кВт-год на суму 1275 грн.

Категория: Проект Energy | Просмотров: 351 | Добавил: Вио | Рейтинг: 5.0/4
Поиск по сайту
Календарь
«  Май 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архив новостей

Copyright СШ72 Запорожье ©2014 - 2020
Бесплатный хостинг uCoz