Середа, 07.06.2023, 12:43
Вітаю Вас Гість | RSS

Категорії розділу

Главная » 2019 » Березень » 15 » 22 березня – Всесвітній день води.
17:55
22 березня – Всесвітній день води.

Водні ресурси є найважливішим елементом національного багатства і відрізняються високою динамічністю. На відміну від інших природних ресурсів, вони безперервно відновлюються, їм властива значна мінливість не тільки в часі, але й у просторі.
     
Щороку у багатьох країнах світу 22 березня відзначається Всесвітній день води або Всесвітній день водних ресурсів. Цей день був встановлений у 1993 році рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй (резолюція 47/193 від 22 лютого 1993 р.). Ідея проведення Всесвітнього дня водних ресурсів вперше прозвучала на Конференції ООН з охорони навколишнього середовища і розвитку, яка відбулася 3-14 червня 1992 р. у Ріо-де-Жанейро. Всесвітній День води покликаний привернути увагу громадськості до стану водних об'єктів і проблем, пов'язаних з їх відновленням і охороною; замислитися щодо значення води в житті кожної людини на Землі; привернути увагу до проблем нестачі питної води, необхідності збереження та раціонального використання водних ресурсів, приймати необхідні заходи для вирішення проблеми постачання населенню питної води; інформувати громадськість про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води та водних ресурсів в цілому; залучити до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів якомога більшу кількість країн, причому на офіційному рівні.

У 2003р. Генеральна Асамблея ООН оголосила період 2005-2015 рр. Міжнародним десятиріччям дій "Вода для життя", основним завданням якого є заохочення зусиль з метою виконання прийнятих на міжнародному рівні зобов'язань з питань води та водопостачання до 2015 року.
     
З кожним днем вода стає все більш необхідною в умовах сучасного виробництва. На сьогоднішній день вода стала ресурсом, що забезпечує нормальний розвиток суспільства. А чисті прісні води є цінним та дедалі більше обмеженим природним ресурсом. Вже сьогодні більшість областей України гостро відчувають дефіцит якісної питної води. 
     
     Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, в даний час на нашій планеті майже 2 млрд. населення страждає від браку питної води. Прісна вода стрімко перетворюється на дефіцитний природний ресурс. 70 % прісної води у світі використовується для сільськогосподарських потреб
     
 До середини XXI століття проблема браку прісної води може стати однією з найважливіших. Учені підрахували, що до 2025 року ця цифра зросте до 3 мільярдів і більше. Запаси води продовжують виснажуватися швидкими темпами.
     
За даними експертів, людині щодня необхідно не менше 20 літрів води: на пиття, приготування їжі і для особистої гігієни. Але із-за нерівномірного розподілу цього життєво важливого ресурсу багатьом жителям Східної Африки доводиться обходитися лише 5 літрами в день, а деяким - всього 1 літром.
     
Питання економії води в багатьох країнах вирішується на державному рівні. Наприклад, в Європі вже давно формуються традиції економії води, які успішно застосовуються в аграрній, промисловій і побутовій сферах. Прикладом цього можуть служити наступні факти: у США на одну людину приходиться в середньому  200 літрів на добу, тоді як в Європі - 130-140 літрів.
     
Вода несе з собою не лише життя. Всім відомо, якою стихією можуть бути водні потоки під час проходження льодоходу, повені та паводків. Галицьким міжрайонним управлінням водного господарства, у межах своєї компетенції, розроблені плани організаційних заходів щодо дій під час пропуску льодоходу, повені та паводку.
     
 Проблема водних ресурсів складна і багатогранна. Її успішне вирішення можливе лише в разі залучення інтелектуальних, фінансових і технічних можливостей всього суспільства. Від того, наскільки успішно будуть об'єднані ці зусилля, залежить майбутнє наших річок і озер. 
     
Висновок один: або людина зменшить кількість забруднень, які скидає у воду, або забруднення зменшать кількість людей.

Категория: Проект Energy | Просмотров: 628 | Добавил: Вио | Рейтинг: 5.0/1
Пошук по сайту
Календар
«  Березень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів новин

Copyright ЗСШ72 Запоріжжя ©2014 - 2023
Безкоштовний хостинг uCoz