Категории раздела

Главная » 2015 » Февраль » 18 » 165 лет С. Ковалевской. I love you ... МАТЕМАТИКА! ...
14:59
165 лет С. Ковалевской. I love you ... МАТЕМАТИКА! ...

Математика – наука молодих. Інакше й не може бути. Заняття математикою – це така гімнастика розуму,          для якої потрібна вся гнучкість і вся витривалість молодості.

Н. Вінер

       З 09.02.15 по 14.02.15 у школі пройшов тиждень точних  наук,

присвячений   165-й річниці від дня народження Софі́ї Васи́лівни Ковале́вської -визначного математика українського походження, письменниці і публіциста, автора праць з математичного аналізу (диференціальні рівняння і аналітичні функції), механіки і астрономії.

Учні 5-11 класів взяли активну участь у конкурсі  газет,  рефератів та кросвордів  на тему: «Вчений  світового рівня - Софія Василівна Ковалевська». Випущено 19 газет.

     

 Кращими були газети:   5-А, 6-А,7-Б, 8-А, 8-Б, 9-А, 9-Б, 10кл,11-Б класів.                                                                                                                          

                      

         Підготовлено 37 рефератів на тему: «Перша у світі жінка- професор  математики С.В.Ковалевська».                                                                                    Кращими за змістом та оформленням  були реферати учнів:             Дорошенка А.(5-А), Куліковської Є.(5-А),Захарчук Ю.(5-Б),Шафаренко А.(5-Б),  Димитрової В.(7-Б) , Мироненко В.(7-Б),Сібілевої В.(7-Б), Андрєєвої Д.(8-А), Сисюка Б.(8-Б), Карпачової А.(8-Б),  Якимчук В.(9-А), Ляховця Д.(9-Б),   

               

Степанян С(9-Б), Ашихіної Д.(9-Б), Олійника А.(10кл), Степанян В.(10кл), 

               

Пелипенко М.(10кл), Ільченко М.(10кл), Фурсової А.(10кл), Гасанової В.(10кл).          

                                                                                                                                     

Пройщов конкурс електронних газет та буклетів - «Таланти Софії Ковалевської». Переможцем стала- Омельченко Тетяна (10 кл).   У 7-9 класах проведено вікторину на тему: «Софія Ковалевська- цариця математики».                                                                                                                                                                       

         У конкурсі на кращий малюнок на тему: «Портрет жінки математика  С.В.Ковалевської» (малювання портрету  у Paint) перемогла  учениця 5-Б класу Тараненко Валерія,     

 

 а у конкурсі презентацій- «Таланти Софії Ковалевської» кращими були роботи Бельченко Вікторії (6-кл), Шелуденко Анастасії (10кл), Фурсової Анастасії (10кл).                                                                                                                      В 10 класі пройшов конкурс на кращу презентацію з теми  –«Роль і місце стереометрії  у розвитку просторового мислення.               

У 5-А, 5-Б класах проведено урок - усний журнал - «Перша у світі жінка-професор»  по закріпленню знань з теми: «Додавання та віднімання звичайних  дробів з одинаковими знаменниками»,      

                                              

а в 7-Б та 9-Б класах  - відбувся урок-подорож - «Життєвий шлях Софії Василівни  Ковалевської» .                           

Учні ознайомились з  історичними подіями 18 сторіччя, на фоні яких відбувалося формування світогляду С.В.Ковалевської,  як людини і вченого.

                                                                                                                                                                      

Ознайомились з її  науковими відкриттями  у математиці та фундаментальними дослідження з обертання твердого тіла навколо нерухомої точки, яке  є основою для подальшого розвитку важливих питань механіки у всьому світі.

Цікаво пройшов у 10 класі математичний атракціон - «Калейдоскоп задач, чисел  та логіки ».                                                                                                  У 8-А класі пройшов  урок-гра-«Додавання і віднімання раціональних чисел» та урок з математики -«Сім чудес світу» з теми: «Тотожні перетворення  виразів.  А у 6-А класі проведено  математичну дуель.       

Завершився тиждень  виступом  агітбригади на тему:««Вчений світового рівня - Софія Василівна Ковалевська».  

    Протягом тижня учні дізнались  багато цікавої інформації про життєвий шлях видатного вченого - математика  Софії Василівни Ковалевської, жінки, якій не було рівної  по силі  математичного таланту того часу.                        Учні  ознайомились з її  науковими відкриттями  у математиці та  фундаментальними дослідження з обертання твердого тіла навколо нерухомої точки, яке  є основою для подальшого розвитку важливих питань механіки у всьому світі.

 Кожний позакласний захід показав великий потенцiал вчителiв. Застосування нестандартних форм при проведенi заходів сприяло становленню більш тісного зв'язку мiж вчителем i учнем, сприяло вихованню  активності у учнiв, тяги до знань. Всі позаклaснi заходи пройшли на високому piвні при масовій активності учнiв. Заходи досягли  своєї виховної  мети.  Так тримати!!!                                                                                                                                      

Просмотров: 1593 | Добавил: Вио | Рейтинг: 5.0/1
Поиск по сайту
Календарь
«  Февраль 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728
Архив новостей

Copyright СШ72 Запорожье ©2014 - 2022
Бесплатный хостинг uCoz