Меню сайту
Категорії розділу
|
ВІДКРИТИЙ УРОК У 2-Б КЛАСІ З МАТЕМАТИКИВІДКРИТИЙ УРОК У 2-Б КЛАСІ З МАТЕМАТИКИ
Тема. Складання таблиці множення числа 3. Приклади і задачі на дві дії різного ступеня. Мета: формувати поняття, що таблиця множення складається на основі відповідних прикладів на додавання; розвивати увагу, пам’ять, мислення, мову учнів; формувати обчислювальні навички в межах вивченого матеріалу; виховувати інтерес до навчання, допитливість, активність в роботі.
Обладнання: записи правильного рішення задач усного рахунку; карта подорожі; кораблі (як винагорода за вірні відповіді) таблиця множення числа 3; презентація до гри «Допоможи зайчику зібрати моркву», презентація з зображеннями «мешканців островів», скорочений запис задачі.
Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.
Вчитель С.О. Ажищенко
Хід уроку І. Організаційний момент. Всі сідайте тихо, діти, Домовляймось не шуміти, Руку гарно піднімайте, На уроці не дрімайте, Щоб не було нам мороки, Всі готові до уроку? Тож гаразд, часу не гаєм, І урок вже починаєм. ІІ Актуалізація опорних знань учнів.
- Спортсмени перед тим, як починати тренування завжди роблять розминку, для того щоб розігріти м’язи.Ми з вами послідуємо їхньому прикладу і почнемо наш урок з невеликої, цікавої розминки. Уважно слухайте, вам допоможе таблиця множення. (Правильність відповідей дітей звіряємо з надрукованим розв’язанням) 2)В гаю два зайчики сиділи, 3) Чотири індики пішли по музики 4) Ішли два їжаки, несли по три буряки.
- Молодці, гарно справились! III Мотивація навчальної діяльності школярів.
IV Повідомлення теми, мети, завдань уроку.
Коли хочеш ти лічити, То мене повинен вчити. Бо коли мене не знаєш, То нічого не пізнаєш. (Таблиця множення). - Діти, нам потрібно взяти з собою таблицю множення на 3 щоб вона допомогла нам дістатися до першого острова на карті. V Сприйняття й первинне усвідомлення учнями нового матеріалу. 1. Бесіда з елементами «Мозкового штурму».
(на дошці) 3 3 3 3 3 3 3 3 24
- Хто спробує по пам’яті відобразити таблицю множення на 3? - Отже, таблиця множення на 3 тепер з нами на борту. 2. Каліграфічна хвилинка - Напишіть цифру 3 стільки разів, скільки вам років. - Отже, вирушаймо! 3. Гра «Допоможіть кролику назбирати моркви» (презентація)
(один з дітей підходить до карти і читає вимоги) «Допоможіть кролику назбирати моркви»
VI Узагальнення й систематизація знань.
«Розв’яжи задачу». Мама шимпанзе приготувала гранатовийсік у 5 банках, по 3 літри в кожній, та ще 7 літрів мангового соку. Скільки всього літрів соку приготувала господиня? (Вивішуємо короткий запис задачі)
(один учень розв’язує біля дошки з поясненням, інші записують в зошити)
(презентація зображень: лісний жираф Окапі, Сайгак) 2. Робота з геометричним матеріалом - Вирушаємо далі. Нас чекає острів незвичайних риб. - Поглянемо, що для нас приготували мешканці цього острову. «На нашому острові є озеро у формі квадрата одна сторона якого дорівнює три метри. Знайдіть його периметр»
( Сума довжин усіх сторін многокутника – це периметр многокутника.)
( Щоб знайти периметр многокутника, потрібно виміряти довжину кожної сторони і одержані величини додати.)
(Презентація: риба паку, змієлов, червоногуба риба-ластівка) 3. Самостійна робота - Наша остання зупинка і останній острів птахів. - І знову нам треба виконати завдання. (завдання заховане під стільцем у хлопчика) «А як щодо прикладів? Підручник с. 82 № 522»
VII Підведення підсумків уроку.
VIII Повідомлення домашнього завдання.
|
Пошук по сайту
Архів новин
|
||||||