П`ятниця, 01.12.2023, 15:19
Вітаю Вас Гість | RSS

Категорії розділу
Статистика

Установчі документи до місячника шкільних бібліотек: Рекомендації (2015/16) Наказ (2015/16)

Додаток до наказу

Департаменту освіти і науки
облдержадміністрації
від 21.09.2015 № 0492

Рекомендації

щодо проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

І.  Загальні положення

З 2008 року за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек

(IASL) започатковано щорічне проведення у жовтні місяці Міжнародного
місячника шкільних бібліотек.

Міністерство освіти і науки України у 2014 році підтримало міжнародну ініціативу і прийняло рішення щорічно з 01 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводити Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 №931).

У 2015 році другий Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходитиме під гаслом «Виховуємо громадянина - патріота України».

На тепер, як ніколи, потрібні нові підходи і нові шляхи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості. Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного і шанобливого ставлення особистості до українського народу та його культури, утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства.

Важливо, щоб кожна шкільна бібліотека стала осередком становлення громадянина-патріота України. Виконуючи виховну функцію, шкільна бібліотека застосовує різноманітні форми та методи патріотичного виховання, які сприяють формуванню патріотичних почуттів та громадянської самосвідомості учнів шляхом залучення їх до читання, виховання любові до книги, рідної мови, культури держави.

Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек має сприяти втіленню основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015      №        641, приверненню уваги до проблеми

патріотичного виховання у нашій державі, розкриттю виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднанню зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості.

Для участі у місячнику запрошуються представники органів управляння освітою, директори навчальних закладів, методисти з бібліотечних фондів, шкільні бібліотекари, громадські організації.

Загальний науково-методичний супровід організації та проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек здійснюватиме Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України та головний координаційний науково-методичний центр мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України - Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О. Сухомлинського.

 

Результати місячника будуть висвітлені у листопаді 2015 року ш Всеукраїнському вебінарі, який відбудеться за підтримки «Місrosoft Україна».

З метою поширення інформації про Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек буде підготовлено спеціальний випуск науково-методичного часопису «Шкільна бібліотека плюс».

Інформація про проведені заходи, фоторепортажі, статті, сценарії, вірш відповідно до заявленої тематики, приймаються Державною науково педагогічною бібліотекою України імені В.О. Сухомлинського до 16.11.2015 на електронну пошту.

 1. Рекомендовані заходи в рамках Всеукраїнського місячника

шкільних бібліотек

 1. З метою посилення ролі шкільної бібліотеки у патріотичному вихованні підростаючого покоління та сприяння її інноваційному розвитку рекомендовано на районному рівні організувати наступні заходи:
 •  читацьку конференцію «Збережемо пам’ять про подвиг»;
 •  день пам’яті «Нам жити та пам’ятати»;
 •  конкурс авторських патріотичних віршів «З Україною в серці»;
 •  фотоконкурс «Твої герої, Україно».

Пропонується шкільним бібліотекам:

 •  взяти участь у благодійній програмі підтримки дітей, які втратили батьків під час війни на сході України, «Сонячні листи»
 •  участь шкільних бібліотекарів у засіданні «круглого столу» ні платформі ЗапоВікі «Виховання патріотизму в умовах шкільної бібліотеки» (з 01 по 10 жовтня 2015 року);
 •  взяти участь в обласному проекті «Книжкові скарби» (створенні електронної хрестоматії творів українських письменників);
 •  висвітлити заходи, проведені у рамках Всеукраїнського місячник шкільних бібліотек, у місцевих засобах масової інформації та ні ЗапоВікі;
 •  відзначити кращих шкільних бібліотекарів грамотами та подяками.
 1. У загальноосвітніх навчальних закладах шкільними бібліотекарами можуть бути організовані такі заходи:
 •  зустрічі з учасниками бойових дій на Сході України, членами сім’ї Героїв Небесної Сотні, бійцями АТО та їхніх сімей;
 •  зустрічі з діячами культури, мистецтва, науки, спорту, які виявляють активну громадянську і патріотичну позицію;
 •  організація постійно діючих виставок (у тому числі віртуальних), ще популяризують українську історію, боротьбу українського народу за незалежність, мову та культуру, досвід роботи з національно- патріотичного виховання різних соціальних інституцій;
 •  конкурс бук трейлерів (короткометражних відеороликів) на художню літературу національно-патріотичного спрямування;
 •  підготовка бібліографічних рекомендаційних списків для батьків з питань патріотичного виховання дітей та молоді у сім’ї;
 •  проведення благодійної акції «Бібліотечка для захисників Вітчизни»;
 •  розміщення на сайті навчального закладу інформації про Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «Виховуємо громадянина - патріота України»;
 •  подання для друку у науково-методичний часопис «Шкільна бібліотека плюс» матеріалів про досвід роботи шкільної бібліотеки з патріотичного виховання.

Активна участь шкільних бібліотекарів всіх районів області у Всеукраїнському місячнику «Виховуємо громадянина - патріота України» сприятиме консолідації зусиль шкільних бібліотек України у справі патріотичного виховання підростаючого покоління.

 

 

 

ЗАПОРІЗЬКА МІСЬКА РАДА

ЛІ ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКОГО РАЙОНУ

просп. Маяковського, 4, м. Запоріжжя, 69035

тел. (061) 233-50-45, факс: (061) 233-47-61,

НАКАЗ

01.10.2015                                                                                                   №385

Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

 

 

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від

 1. № 931, листа Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 07.09.2015 № 2.1/10-38 «Щодо наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931», Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 21.09.2015 № 0492 «Про проведення II щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек», з метою розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки, підняття її престижу, привернення уваги вчительської, учнівської та батьківської громадськості до проблем бібліотеки навчального закладу, а також популяризації читання в Україні НАКАЗУЮ:
 1.  Провести Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек у загальноосвітніх навчальних закладах району з 01 по 31 жовтня.
 2.  Керівникам навчальних закладів:
  1.  Забезпечити організацію та проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у загальноосвітніх навчальних закладах відповідно до рекомендацій Департаменту освіти і науки облдержадміністрації (додаток до наказу ДОН ОДА від 21.09.2015 № 0492).
  2.  Забезпечити висвітлення подій та заходів в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Виховуємо громадянина - патріота України» у засобах інформації, сайтах, блогах, Заповікі тощо.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на Ботвінко В.І

 

Начальник ТВО
Орджонікідзевського району                               Д.К. Іваніченко

Пошук по сайту
Календар
«  Грудень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів новин

Copyright ЗСШ72 Запоріжжя ©2014 - 2023
Безкоштовний хостинг uCoz