Понеділок, 25.09.2023, 10:04
Вітаю Вас Гість | RSS

Категорії розділу
Статистика

Батькам майбутніх першокласників

"Батькам майбутніх першокласників" - завантажити PDF

Додаток 2

до рішення виконавчого комітету міської ради

Території обслуговування

закладів загальної середньої освіти м.Запоріжжя.

 

Для зарахування дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти та до 5-х класів (для учнів, які закінчили 4-і класи закладів загальної середньої освітиІ ступеня, у структурі яких відсутні ІІ та ІІІ ступені).

 

Вознесенівський район

Повна назва закладу загальної

середньої освіти, за якими закріплена територія обслуговування

Перелік вулиць та будинків

Запорізька спеціалізована школа І-III ступенів № 72
з поглибленим вивченням хімії та
біології Запорізької міської ради
Запорізької області

1 клас

вул. Перемоги:59,65,69,71,71а,73,75,75а,75б,79,

79а,81,81а,81Б;

вул. Патріотична:

48,50,50а,50б,52,54,54а,54Б,56,56а,63,64,64а,64Б,66,

66а,68;

вул. Лермонтова: 17, 19,21а,21Б,23,26.

 

Керуючий справами виконкому ради                                                            Р.А.Омельянович

 

 

 

Про організацію обліку дітей шкільного віку та учнів

в м.Запоріжжя

 

Керуючись ст.32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів», з метою забезпечення права здобуття громадянами України повної загальної середньої освіти виконавчий комітет Запорізької міської ради

ВИРІШИВ:

 1. Затвердити Порядок  ведення  обліку  дітей  шкільного  віку  та  учнів в м. Запоріжжя (додаток 1).
 2. Визначити департамент освіти і науки Запорізької міської ради (Погребняк Ю.В.) відповідальним за створення та оновлення реєстру даних про дітей шкільного віку в м.Запоріжжя.
 3. Закріпити території обслуговування за закладами загальної середньої освіти м.Запоріжжя (додаток 2).
 4. Просити Дніпровський відділ поліції ГУНП у Запорізькій області в межах своїх повноважень сприяти створенню та оновленню реєстру дітей шкільного віку шляхом надання департаменту освіти і науки Запорізької міської ради  даних  про  дітей  зазначеного  віку,  які  проживають  чи  перебувають
 5. в м.Запоріжжя.
 6. Визнати таким, що втратило чинність, рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 28.04.2017 №240 «Про організацію обліку дітей і підлітків шкільного віку в м.Запоріжжя у 2017 році».
 7. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Еделєва В.Г.

Міський голова                                                           В.В.Буряк

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради
«Про організацію обліку дітей шкільного віку та учнів в м.Запоріжжя»

 

У звʼязку із втратою чинності  постанови  Кабінету  Міністрів  України від 12.04.2000 №646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного  віку»,  на  виконання  постанови   Кабінету   Міністрів   України від 13.09.2017 №684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів» та з метою забезпечення конституційних прав громадян на здобуття повної загальної середньої освіти необхідно затвердити Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів в м.Запоріжжя (далі – Порядок).

Відповідно до статті 66 Закону України «Про освіту», пунктів 4, 5 Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 №684, запропонованим Порядком передбачено ведення обліку дітей шкільного віку в межах кожного району міста та в межах м.Запоріжжя в цілому. Облік дітей шкільного віку, які проживають чи перебувають в м.Запоріжжя, здійснюватиметься шляхом створення та постійного оновлення реєстру даних про них, на кожен рік народження окремо.

До реєстру вносяться такі персональні дані дитини шкільного віку (6-18 років): прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування, місце навчання (заклад освіти), форма навчання та належність до категорії осіб з особливими освітніми потребами (далі - Дані).

Дані дитини шкільного віку видаляються з реєстру у разі:

   • досягнення нею повноліття;
   • здобуття нею повної загальної середньої освіти;
   • наявності письмово підтвердженої інформації про взяття її на облік (включення до реєстру) на території іншої адміністративно- територіальної одиниці;
   • її вибуття на постійне місце проживання за межі України (з припиненням здобуття загальної середньої освіти в Україні).

Передбачено  для  забезпечення  прав  дітей  шкільного  віку  на  здобуття загальної середньої освіти та з дотриманням вимог Законів України «Про інформацію» і «Про захист персональних даних» отримання департаментом освіти і науки Запорізької міської ради та його структурними підрозділами даних дітей шкільного віку від Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради, служби (управління) у справах дітей Запорізької міської ради, управлінь соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста, департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради.

Передбачено можливість внесення до реєстру даних дітей шкільного віку відповідно до письмової заяви батьків (одного з батьків) дитини чи інших законних представників або її сканованої копії у разі її подання до департаменту освіти і науки Запорізької міської ради.

У разі коли місце навчання (заклад освіти) дитини шкільного віку не встановлено,  департамент  освіти  і  науки  Запорізької  міської  ради  або  його структурні підрозділи протягом п'яти робочих днів з дня встановлення відповідного факту надаватимуть наявні в реєстрі її дані відповідному районному відділенню Дніпровського відділу поліції у Запорізькій області та районному відділу служби (управління) у справах дітей Запорізької міської ради для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов'язаної із захистом права дитини на здобуття загальної середньої освіти.

Облік учнів ведуть заклади освіти (заклади загальної середньої, професійно-технічної,   вищої   освіти,   що   забезпечують   здобуття   загальної

середньої освіти), які подаватимуть щороку не пізніше 15 вересня відповідному територіальному відділу освіти департаменту освіти і науки Запорізької міської ради дані всіх учнів, які до нього зараховані.

Проектом рішення також передбачено порядок переведення учня з одного закладу до іншого чи його вибуття.

Відповідно до ст.12 Закону України    «Про освіту», ст.3 Закону України «Про загальну середню освіту» повна загальна середня освіта в Україні є обов’язковою і здобувається в інституційних або індивідуальних формах, визначених законодавством, як правило, в закладах освіти та є основною складовою безперервної освіти. З цією метою Порядком передбачено залучення районних відділень Дніпровського відділу поліції у Запорізькій області та районних відділів служби (управління) у справах дітей Запорізької міської ради до вжиття заходів щодо повернення неповнолітніх, які відсутні на навчальних заняттях  протягом  10  робочих  днів  поспіль  з  невідомих  або  без  поважних причин.

Відповідно до вимог ст.13 Закону України «Про освіту» кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти, що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи. Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати іншій заклад освіти.

З метою забезпечення прав мешканців міста на одержання обов’язкової загальної середньої освіти, враховуючи територіальну доступність загальної середньої   освіти,   проектом   рішення   передбачено   закріплення   територій обслуговування за закладами загальної середньої освіти міста для зарахування дітей до 1-х класів та 5-х класів (для учнів, які закінчили 4-і класи закладів загальної середньої освіти І ступеня, в структурі яких відсутні ІІ та ІІІ ступені).

 

Директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради  _____________ Ю.В.Погребняк

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення виконавчого комітету міської ради

ПОРЯДОК
ведення обліку дітей шкільного віку та учнів в м.Запоріжжя

 

 1. Цей Порядок визначає механізм обліку дітей шкільного віку та учнів в м.Запоріжжя, що ведеться з метою забезпечення здобуття ними загальної середньої освіти.
 2. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:

діти шкільного віку - особи у віці 6 - 18 років, які повинні здобувати загальну середню освіту;

учні - особи, які здобувають загальну середню освіту у закладі освіти; заклад освіти - заклад загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти, що забезпечує здобуття загальної середньої освіти.

Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про захист персональних даних», «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей».

 1. Обробка та захист персональних даних дітей шкільного віку та учнів під час їх обліку здійснюються відповідно до вимог Закону України «Про захист персональних даних».
 2. Облік дітей шкільного віку ведеться в межах кожного району міста та в межах м.Запоріжжя в цілому.
 3. Департамент освіти і науки Запорізької міської ради здійснює облік дітей шкільного віку, які проживають чи перебувають в м.Запоріжжя, шляхом створення та постійного оновлення реєстру даних про них, на кожний рік народження окремо (далі - реєстр).
 4. До реєстру вносяться такі персональні дані дитини шкільного віку: прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування, місце навчання (заклад освіти), форма навчання та належність до категорії осіб з особливими освітніми потребами (далі - дані).

Дані дитини шкільного віку видаляються з реєстру у разі:

 • досягнення нею повноліття;
 • здобуття нею повної загальної середньої освіти;
 • наявності  письмово  підтвердженої  інформації  про  взяття  її  на  облік (включення до        реєстру) на         території іншої адміністративно - територіальної одиниці;
 • її вибуття на постійне місце проживання за межі України (з припиненням здобуття загальної середньої освіти в Україні).
 1. Департамент освіти і науки Запорізької міської ради та його структурні підрозділи для забезпечення прав дітей шкільного віку на здобуття загальної середньої освіти та з дотриманням вимог Законів України «Про інформацію» і «Про захист персональних даних» мають право:
  1. Отримувати дані дітей шкільного віку від служби у справах дітей, спеціальних установ та закладів, які здійснюють їх соціальний захист і профілактику правопорушень, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування інших адміністративно-територіальних одиниць, закладів освіти;
  2. Використовувати для створення та оновлення реєстру отримані дані, у тому числі з інших реєстрів або баз даних.
 1. Залучення працівників закладів освіти до організації та ведення обліку дітей шкільного віку забороняється.
 2. Департамент реєстраційних послуг Запорізької міської ради, служба (управління) у справах дітей Запорізької міської ради, управління соціального захисту  населення  Запорізької  міської  ради  по  районах  міста,  департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради надають департаменту освіти і науки Запорізької міської ради за відповідними запитами в межах повноважень дані про дітей шкільного віку, які проживають чи перебувають в м.Запоріжжя.
 3. Департамент  освіти  і  науки   Запорізької   міської   ради   протягом 10 робочих днів з дня отримання даних здійснює їх обробку, у тому числі звіряє їх з даними реєстру та у разі потреби вносить до нього відповідні зміни і доповнення. Дані також можуть бути внесені до реєстру відповідно до письмової заяви батьків (одного з батьків) дитини шкільного віку чи інших законних представників або її сканованої копії у разі її подання до департаменту освіти і науки Запорізької міської ради.

У разі коли місце навчання (заклад освіти) дитини шкільного віку не встановлено, департамент освіти і науки Запорізької міської ради або його структурні   підрозділи   протягом   п'яти   робочих   днів   з   дня   встановлення відповідного факту надають наявні в реєстрі її дані відповідному районному відділенню Дніпровського відділу поліції у Запорізькій області та районному відділу служби (управління) у справах дітей Запорізької міської ради для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов'язаної із захистом права дитини на здобуття загальної середньої освіти.

 1. На підставі даних реєстру територіальні відділи освіти  департаменту освіти і науки Запорізької міської ради складають звіт про кількість дітей шкільного віку у розрізі районів за формою та у порядку, затвердженому Міністерством освіти і науки України. На підставі статистичних звітів про кількість дітей шкільного віку в районах управління з питань розвитку освіти департаменту освіти і науки Запорізької міської ради складає зведений звіт про кількість дітей шкільного віку в м.Запоріжжя за формою та у порядку, затвердженому Міністерством освіти  і науки України.
 2. Облік учнів ведуть заклади освіти, які подають щороку не пізніше 15 вересня відповідному територіальному відділу освіти департаменту освіти і науки Запорізької міської ради дані всіх учнів, які до нього зараховані.
 3. У разі переведення учня до іншого закладу освіти або його відрахування в установленому порядку заклад освіти, з якого переводиться або відраховується учень, подає не пізніше 15 числа наступного місяця відповідному територіальному відділу освіти департаменту освіти і науки Запорізької міської ради дані такого учня, у тому числі місце продовження здобуття ним загальної середньої освіти (заклад освіти).

Під час переведення учня до іншого закладу освіти до закладу освіти, з якого він переводиться, подаються:

 • заява батьків (одного з батьків) учня чи інших його законних представників  (для  учнів,  які  не  досягли  повноліття)  або  заява  учня  (для повнолітніх учнів);
 • письмове підтвердження або його сканована копія з іншого закладу освіти про можливість зарахування до нього відповідного учня.

 

Під час вибуття учня на постійне місце проживання за межі України до закладу освіти, з якого він вибуває, подаються:

 • заява   батьків   (одного  з   батьків)   учня   чи   інших   його   законних представників (для учнів, які не досягли повноліття) або заява учня (для повнолітніх учнів);
 • копія або сканована копія паспорта громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон дитина, або її проїзного документа із записом про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відміткою про взяття на постійний консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном (для учнів, які не досягли повноліття).
 1. Заклади освіти у разі зарахування учнів, які здобували загальну середню   освіту   в   закладах   освіти   інших   адміністративно-територіальних одиниць, подають не пізніше 15 числа наступного  місяця  з  дня зарахування їх дані уповноваженому органу або його структурному підрозділу адміністративно-територіальної одиниці, на території якої розташовано заклад освіти, в якому учень здобував загальну середню освіту.
 2. У разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів поспіль з невідомих або без поважних причин заклад освіти невідкладно надає відповідному районному відділенню Дніпровського відділу поліції у Запорізькій області та районному відділу служби (управління) у справах дітей Запорізької міської ради дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти.

Причини відсутності учня на навчальних заняттях підтверджуються відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров'я або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття) або учня (для повнолітніх учнів), що зберігаються в його особовій справі протягом поточного навчального року.

 1. Контроль за веденням обліку дітей шкільного віку та учнів в частині реалізації структурними підрозділами повноважень, визначених цим Порядком, здійснює Департамент освіти і науки Запорізької міської ради.

 

Керуючий справами виконкому ради                                                                 Р.А. Омельянович

 

Додаток 2

до рішення виконавчого комітету міської ради

 

Території обслуговування

 

закладів загальної середньої освіти м.Запоріжжя.

 

Для зарахування дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти та до 5-х класів (для учнів, які закінчили 4-і класи закладів загальної середньої освітиІ ступеня, у структурі яких відсутні ІІ та ІІІ ступені).

 

Вознесенівський район

Повна назва закладу загальної

середньої освіти, за якими закріплена територія обслуговування

Перелік вулиць та будинків

Запорізька спеціалізована школа

1 клас

І-Ш ступенів № 72 з

вул. Перемоги:59,65,69,71,71а,73,75,75а,75б,79,

поглибленим вивченням хімії та

79а,81,81а,81Б;

біології Запорізької міської ради

вул. Патріотична:

Запорізької області

48,50,50а,50б,52,54,54а,54Б,56,56а,63,64,64а,64Б,66,

66а,68;

вул. Лермонтова: 17, 19,21а,21Б,23,26.

 

 

Керуючий справами виконкому ради                                                            Р.А.Омельянович

Пошук по сайту
Календар
«  Вересень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів новин

Copyright ЗСШ72 Запоріжжя ©2014 - 2023
Безкоштовний хостинг uCoz