Субота, 02.12.2023, 01:48
Вітаю Вас Гість | RSS

Категорії розділу
Статистика

Аналіз роботи шкільної бібліотеки за 2012-2013 н.р.

Аналіз роботи шкільної бібліотеки за 2012-2013 н.р.

           

Шкільна бібліотека – це фундамент освіти і самоосвіти, скарбниця людських знань. Вона забезпечує потреби навчально-виховного процесу в усіх його ланках, надає систематичну, цілеспрямовану допомогу учням в опануванні знань з навчальних предметів, виховує бажання розширювати обсяг знань, знайомить із різноманітними джерелами інформації, навчає розуміти їх, користуватися ними, виховує творчого читача.

            Протягом року велася робота по формуванню бібліотечного фонду, інформаційна та довідково-бібліографічна діяльність, співпраця з активом бібліотеки, вчителями, батьками. З метою залучення учнів до пошуку необхідної інформації, виховання у них навичок самоосвіти,  пробудження інтересу до читання, вдосконалення шанобливого ставлення до книги, в нашій шкільній бібліотеці у 2012 – 2013 н. р. здійснювались різноманітні заходи. Найбільш вдалі серед них:

 • книжкова - ілюстративна виставка «Ми всі – одна родина»
 • акція - конкурс «Я для тебе»
 • конкурс «Найкращій відгук на сучасну дитячу книгу»
 •  «Прийшов Наум – час братися за ум» (свято першокласників)
 • огляди літератури: «Рідна мова кольорова», «Наш Кобзар», «Читаємо українську дитячу книгу»
 • виховний захід «День Перемоги» (спільно з бібліотекою Маршака)
 • година цікавих повідомлень «День космонавтики» (спільно з бібліотекою Маршака)
 • виставка дитячих виробів «Козацьке подвір’я»
 • акція «Шевченківські рядки», «Дари безцінні»
 • презентації сучасної дитячої книги
 • рейди перевірки стану підручників

      У 2012 – 2013 н.р. у  шкільній бібліотеці продовжив своє  функціонування гурток «Бібліофіл». Метою роботи  гуртка було поступове набуття та поглиблення знань учнів про  книгу та виховання інформаційної культури. Діти молодшого шкільного віку вчилися користуватися шкільною бібліотекою, усвідомлено вибирати книжки для читання, бережливо ставитись до книг, здійснювати їх ремонт.

            Протягом року проводився груповий та індивідуальний аналіз читацьких формулярів «Активний відвідувач бібліотеки», «Найбільше прочитано книг», індивідуальні консультації біля книжкових виставок «Рідна мова кольорова», «Сімейні реліквії», «Країна знань», поповнювалися полички «Нові надходження», «До уваги вчителів».

            Уже традиційним стало проведення  декади дитячої та юнацької книги, у ході якого зорганізуються літературні ранки, екскурсії до дитячої бібліотеки ім. Гайдара, Маяковського, Маршака, зустрічі з письменниками Запоріжжя. 

У кожному класі створено пости бережливих, які перевіряють стан підручників, допомагають бібліотекарю в роботі з боржниками.

Не залишилися поза увагою бібліотеки робота з учителями й батьками. Для батьків організовано виставку «Книга. Сім`я. Дитина».

Благодійний фонд «Мальва» традиційно надає допомогу для придбання нової педагогічної та дитячої преси. За допомогою фонду «Мальва» в бібліотеці встановлені віконні жалюзі.

Бібліотека має тісний зв'язок у роботі з вчителями-предметниками, класними керівниками, батьківським комітетом. Протягом року велася робота по підбору літератури до шкільних свят, конкурсів, предметних та інших тематичних тижнів, батьківських зборів.

Таким чином, у бібліотеці школи створені умови для ефективної роботи учнівського та педагогічного колективів з різноманітними інформаційними джерелами, що сприяють розвиткові творчого читача.

 

          

Основні завдання і напрямки діяльності шкільної бібліотеки:

 

Діяльність шкільної бібліотеки у 2013 – 2014 н.р. буде спрямована на:

 

 • забезпечення підручниками, задоволення потреб учителів у методичній літературі, а учнів – у художній, довідковій літературі;
 • систематичну роботу зі збереження, розширення книжкового фонду;
 • підвищення бібліотечної культури школярів;
 • оновлення змісту, форм і методів індивідуальної та масової роботи з читачами;
 • координацію роботи зі школярами, педагогами, батьками в популяризації книги;
 • зміцнення матеріальної бази ШБ;
 • координаційну роботу з дитячими бібліотеками мікрорайону у задоволенні інформаційних потреб читачів;
 • забезпечення різноманітного змісту на­вчального процесу, всебічне сприяння підвищен­ню методичної майстерності вчителів шляхом пропаганди педагогічної літератури та інформації про неї.

 

Особлива увага буде приділятися широкій популяризації української літератури, літератури з питань освіти, історії і культури українського народу та поваги до рідної мови, національно-культурних і духовних надбань нашого народу.

 

 

Основні показники:

Планується обслуговувати більш 600 осіб, з них учнів - 550, вчителів та інших - 50.

Книжковий фонд     - 15629 екземплярів.

Навчальний фонд     - 9624 екземплярів.

Школа укомплектована 22 класами.

Пошук по сайту
Календар
«  Грудень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів новин

Copyright ЗСШ72 Запоріжжя ©2014 - 2023
Безкоштовний хостинг uCoz